Hobby Arteterapia Biblioterapia Decoupage Kartki Origami klasyczne i płaskie Scrapbooking Iris folding Teabag folding
piątek, 17 kwietnia 2009
Papierowa wiklina to sposób na wykorzystanie makulatury, ciekawe i wciągające zajęcie dla cierpliwych więc jeśli brak Ci czasu i zacięcia nie czytaj dalej. A może jednak zaczniesz przygodę z wyplataniem koszyczków.
poniedziałek, 13 kwietnia 2009
W scrapbookingu zasady tworzenia są dowolne. Cześć osób jednak ustala pewne zasady, wstawia zdjęcia według szablonów, dla innych zdjęcie jest tylko pretekstem do dobrej zabawy na kartach albumów lub pojedynczych kartkach. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy.
poniedziałek, 06 kwietnia 2009

Kwiecień - miesiąc piękny nie tylko ze względu na nazwę kojarzącą się z kwiatami, dawniej używane były również inne nazwy: łżykwiat lub łudzikwiat, zwłaszcza ten łudzikwiat podoba mi się, ale wracając do tematu nareszcie za oknem pierwsze oznaki wiosny. Dlaczego za oknem a nie na łonie natury oglądam i podziwiam wiosnę? Mnogość zajęć, praca w szkole, zastępstwa które chętnie wzięłam i tak dalej... Jednak warsztaty na których powstawały historie przedmiotów i niecodzienne książki rekompensują brak kontaktu z przyrodą (myślę, że chwilowy).

Zacznijmy od początku...
Na warsztatach spotkały się nauczycielki, które chcą się twórczo rozwijać i wykorzystywać swoją wiedzę i umiejętności na zajęciach z uczniami.

Temat warsztatów: O czym rozmawiają przedmioty.
Tworzenie opowiadań. Projekt i wykonanie książki artystycznej.

Uczestniczki wybierały z listy - przedmioty, takie o których chciały napisać historię, następnie z ogólnie dostępnych materiałów stworzyły książki. Książki niezwykłe, artystyczne. A wyglądało to tak:

książka artystyczna

Przy pierwszym stoliku panie postanowiły działać razem: "Wspólnie piszemy opowiadanie o zabawkach a nasza książeczka przyjmie kształt... misia."

Tutaj każda praca powstaje osobno.

Na tym stoliku leżą potrzebne akcesoria do powstania książek. I najważniejsze: książka z której zaczerpnięto pomysł warsztatów.

książka artystyczna

Z tych materiałów, pozornie zwykłych: tektury, kartony, papier pakowy, papier ksero, czasopisma a nawet folia powstawały prace.

książka artystyczna

Historia napisana. Elementy przygotowane do naklejenia.

Kolejna strona książki w kształcie słodkiego misia.

Autorki zadowolone a książki skończone.

Książeczka z opowiadaniem o krzesłach, które nie chciały stać zapakowane w ciemnym magazynie.

Książka w formacie leporello o wazonie, który stawał się coraz bardziej zadowolony, wtedy gdy wstawiano do niego kolejne kwiaty.

"...Na łące za miastem, tuż na skraju lasu rosły piękne kwiaty. Kwiatami zachwycały się ptaki, ważki, biedronki i wszystkie owady, które zamieszkiwały łąkę. A kwiaty zachwycały się wolnymi ptakami, które wysoko mogły fruwać."  To początek pięknej historii o kwiatach.

W tej książce pt. "Bajdurki z szafy" ubrania nudziły się w szafie.

Na zakończenie warsztatów powstały urocze kartki. Powstała liczna rodzinka Misiaków.

Spodobał się blog? Wykorzystasz wskazówki lub zdjęcia w swoich twórczych działaniach? Napisz komentarz. Będzie mi bardzo miło.

O autorze
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Tekst alternatywny