Hobby Arteterapia Biblioterapia Decoupage Kartki Origami klasyczne i płaskie Scrapbooking Iris folding Teabag folding
czwartek, 11 czerwca 2009
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" tak mówi nasza laureatka Nagrody Nobla a ja się z tym zgadzam.
czwartek, 04 czerwca 2009

... a na ławkach przysiadły żurawie. Czwartoklasiści pozazdrościli dzieciom z koła "Nie tylko origami" i postanowili sami wykonać swoje ulubione wzory a jednocześnie udekorować klasę. Wszyscy chętnie zabrali się do wykonywania koniczynek - na szczęście, tulipanów - aby było kolorowo i wiosennie wreszcie żurawi - japońskiego symbolu szczęścia i życia.

origami

origami

origami

origami

origami

Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami.

Jeremias Gotthelf

Do zajęć, na których tworzyliśmy kartki świąteczne, najpierw bożonarodzeniowe, później walentynki a we właściwym czasie wielkanocne byliśmy przygotowani. Papier wizytówkowy kupiony i równiótko przycięty na trymerze. Część ozdób kupiona (wstążki, sizal, ozdóbki pasmanteryjne itp.) część wykonana samodzielnie np. skrapki wycięte ozdobnymi dziurkaczami, napisy wydrukowane, elementy dekoracji pieczołowicie powycinane z kolorowego papieru.  Narzędzia takie jak nożyczki zwykłe i ozdobne, linijka, gotowe.I co najważniejsze twórcy gotowi. A co nam z tego wyszło...

origami

origami

origami

origami

origami

A poniżej prace z okazji Świąt Wielkanocnych

origami

origami

origami

origami

I jeszcze kartki Walentynki

origami

Wszystkie wykonane na zajęciach przez dzieci z koła "Nie tylko Origami"

Niedługo wakacje. Nareszcie. To był bardzo pracowity rok szkolny...  razem z dziećmi z klas 0-III spotykaliśmy sie co tydzień, no prawie co tydzień. Dzieci rozpoczęły swoją przygodę ze sztuką  origami a ja pracę z tak młodymi osóbkami. Na początku bawiliśmy się i składaliśmy modele techniką origami płaskie z koła - maleństwa z zerówki, niektóre zaledwie 5-cio letnie, składały i pytały a jak to złożyć, jaki kolor i wielkość mam wziąć. Jeszcze słyszę wołania proszę pani czy dobrze zrobiłam/em? W grudniu zaczeliśmy składać pierwsze modele origami klasyczne... i dzieci zasmakowały w tworzeniu figurek, pudełek, kopert, serduszek itp. Nie opuszczała ich twórcza wena, na święta bożonarodzeniowe i wielkanocne zrobiły piekne kartki, które sprzedawaliśmy na kiermaszu szkolnym. Zresztą zaraz nastąpi prezentacja, zdjęcia umieszczę w działach, w zależności od zastosowanej techniki. Życzę im i sobie też tak pracowitego i owocnego przyszłego roku szkolnego. A nowy narybek rośnie - tym razem zostaną utworzone dwie zerówki.

 

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

origami

 

O autorze
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin
Tekst alternatywny